Spotkanie z Dialogiem

Po co nam ta Unia?
28.01.2020

Od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej minęło prawie 16 lat. Jak nasz kraj rozwinął się przez ten czas? Może gdyby nie Unia, rozwinąłby się jeszcze bardziej? Czy już czas, żeby Polska przyjęła euro? A może lepiej, jeśli w ogóle go nie przyjmie? Czy Unia nam więcej daje, czy zabiera? Po co nam ta Unia? – czyli dylematy na temat Unii Europejskiej z perspektywy Polski zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym. 

Na te oraz inne pytania dały swoje odpowiedzi nasi Goście, strony debaty – Maria Łaś (Lewica) oraz Artur Synowski (Prawo i Sprawiedliwość).

 

Domy dziecka - zło konieczne czy wielka szansa?
10.12.2019

Tym razem porozmawialiśmy o kwestii funkcjonowania domów dziecka oraz problemach związanych z procedurą adopcji w Polsce. Spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytania nurtujące zarówno przyszłych rodziców, jak i prawodawców i organizacje pozarządowe. 

Jak powinna wyglądać procedura adopcyjna? Komu pozwalać na adopcję? Jakie trudności stoją na drodze par chętnych do opieki nad dzieckiem? Czy domy dziecka to zło konieczne? A może wielka szansa?

Stronami debaty były Aleksandra Broś (Przedwiośnie) oraz Alicja Łucka (Młodzi dla Wolności).

Co Ci emigranci?
14.11.2019

Tematem wydarzenia były migracje. Nasi Goście odpowiedzieli na pytania, czy migracje są szansą, czy zagrożeniem dla państw Unii Europejskiej w tym także Polski? Czy świat bez paszportów to utopia? Jakie są koszty a jakie korzyści migracji? Czy w ogóle powinniśmy rozpatrywać migracje z perspektywy kosztów i korzyści?

Stronami debaty byli Kacper Jezierski (Przedwiośnie) oraz Mateusz Chrzanowski (Młodzi Demokraci). 

Jak ustalać płacę minimalną?
29.10.2019

Tematem wydarzenia była płaca minimalna. Nasi Goście  odpowiedzieli na pytania, czy oraz w jaki sposób należy ją ustalać, a także ile powinna wynosić.

Stronami debaty byli Łukasz Rosicki (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Michał Leniowski (Młodzi dla Wolności).