Warsztat z Dialogiem

warsztat z dialogiem feh krakow wydarzenia warsztaty debata

Pierwsza edycja projektu „Warsztat z Dialogiem” już za nami!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w serii „Spotkań z Dialogiem”, a szczególnie uczestnikom warsztatów. Chcielibyśmy wyróżnić tych, którzy nie tylko ukończyli cykl szkoleniowy, ale i wystartowali w Wielkim Finale o tytuł „Mistrza Dialogu”. W tym miejscu warto przypomnieć, że Wielki Finał składał się z debat w formacie „1 na 1”, czyli takim, w którym wszystko zależy od samego debatującego. Część z naszych uczestników po raz pierwszy miała możliwość udziału w takiej formie debatowania, za co należą się szczególne gratulacje.

Wielki Finał wyróżnił się przede wszystkim wysokim poziomem kultury i zastosowaniem wszystkich umiejętności, jakich debatujący nauczyli się na warsztatach. Niestety ograniczenia pandemiczne uniemożliwiły organizację wydarzenia w formie stacjonarnej i musiało ono być przeprowadzone online. Taka forma nieco okroiła możliwości prezentacji uczestników, ale nie zmieniło to determinacji zawodników do walki o zwycięstwo. Już na poziomie eliminacji sędziowie zmagali się z problemem wyboru 4 najlepszych debatujących, którzy przejdą do fazy finałowej. Różnice pomiędzy poszczególnymi debatującymi nierzadko były minimalne.


Ścisły finał był rozgrywany w systemie „każdy z każdym”, tak aby mieć pewność, że wygra najlepszy z najlepszych. Zawodnicy stawili się w sobotni poranek zwarci i gotowi do zaciętej rywalizacji. Również w tym przypadku różnice pomiędzy finalistami były znikome. Niestety tylko jeden z nich mógł zostać zwycięzcą. Wygrał Dawid Błachowicz, na drugim miejscu znalazł się Ziemowit Makarski, a na trzecim stopniu podium uplasował się Tadeusz Zemeła. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w debatowaniu, ale także bycia przykładem jak w kulturalny sposób można wymieniać poglądy i rozmawiać na ważne tematy, w których nie istnieje tylko jedna słuszna racja.

Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem projektu na naszych mediach społecznościowych.

Tymczasem poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sesji warsztatowych oraz rozdania nagród.

Zobacz również publikację, jaką udało nam się stworzyć w ramach tego projektu!